ВІННИЦЬКЕ ОБЛАСНЕ ВІДДІЛЕННЯ УКРАЇНСЬКОГО ФОНДУ КУЛЬТУРИ

ВІННИЦЬКЕ ОБЛАСНЕ ВІДДІЛЕННЯ УКРАЇНСЬКОГО ФОНДУ КУЛЬТУРИ

Історія розвитку Вінницького обласного клубу колекціонерів

      У 1967 році Вінницьким міськвиконкомом був зареєстро-ваний "Вінницький міський клуб колекціонерів", який проіснував лише 4 роки. У 1971 році був утворений "Всесоюзный союз филателистов", і в наслідок його створення отримали юридичні права обласні та міські відділення "Всесоюзного союза филателистов", які реєстрували тільки філателістів. Вінницький міський клуб колекціонерів перестав існувати, а колекціонери багатьох інших напрямків колекціонування лишилися без притулку і збиралися довгий час на алеї Центрального парку відпочинку м.Вінниці поряд з пам'ятником М.Горькому.
           У 1986 році підвернувся другий випадок розігнати колекціонерів Вінниччини, коли представники руху "книголюбів" стали поруч з колекціонерами після заборони продажу книг в дерев'яному шашково-шаховому павільйоні Центрального Парку. Тоді заборонили збиратися на території парку і всім колекціонерам. Після такого випадку 9 з 10 перестали займатися колекціонуванням, інші сховалися по домівках, крім Глінчевского В.Ф., Зайцева А.Г. і Бурлака В., які утворили Ініціативний Комітет для створення Союзу колекціонерів області і почали послідовно і наполегливо обходити виконкоми, ради та партійні органи влади. Але в які б органи не звертався ініціативний комітет, скрізь отримував відмову.
         Залишившись єдиним з Ініціативного Комітету Глінчевскій В.Ф. продовжував консультаційну і пошукову роботу і 15 квітня 1988 при обласному відділенні Радянського фонду культури зареєстрував Вінницький обласний клуб колекціонерів (ВОКК), як "клуб за інтересами". З 24 квітня 1988 Віталій Глінчевскій обраний головою Президії Вінницького обласного клубу колекціонерів, Світозар Мальований - заступником, Анатолій Унікель - скарбником.
        6  липня  1990  ВОКК  отримав постанову президії правління Вінницького обласного відділення Радянського фонду культури про затвердження "Вінницького обласного клубу колекціонерів" своїм колективним членом з юридичними правами та базою, розташованої на території Будинку культури "Хімік".
         У  наслідок  продажу  Будинку  культури  "Хімік"  бізнесовим структурам, 30 жовтня 2002 року, після підписання договору про співпрацю, ВОКК змінив своє розташування і базування до приміщень Вінницького обласного краєзнавчого музею. З 2009 року Ярослав Клебановскій обраний заступником голови ВОКК.
            З ростом чисельності членів клубу з листопада 2010 року місце засідань ВОКК переніс у Будинок Офіцерів, площа Перемоги, 1.

Комментариев нет:

Отправить комментарий